Ting å finne på i julen på Akvariet!

Julen er full av glede, samvær og magiske øyeblikk! Ta en pust i bakken med familie og venner på Akvariet. Vi holder åpent hver dag kl. 10–18, kun stengt julaften, 1. juledag og nyttårsaften. Velkommen til en hyggelig julepause blant fisk og andre fascinerende skapninger!

Publisert: 12/11 2025

Juleaktiviteter på Akvariet

Jul i Bergen? Besøk Akvariet for ekte dyr og magiske øyeblikk! Vi har pyntet til jul, og både dyrene og vi gleder oss til å se deg. Utforsk, lek og oppdag – eller finn roen i Labyrinten mens du studerer fiskene eller se en film i akvariekinoen. Husk å sjekke dagens program før besøket!


Kjøp billett!

Åpningstider

 

Ekstra program i julen
 

Nissejakt – hele julen!

Fra lørdag 20. desember t.o.m. 1. januar kan du være med på nissejakt. Vi gjemmer 5 julenisser inne og ute på Akvariet (ikke inne hos dyrene). Om du finner nissen, leverer du den til butikken og får en liten premie i retur.

Bilde av nissen du skal lete etter kan du se i butikken. Der får du også vite hvor mange nisser som enda ikke er funnet. For at flere kan få delta i nissejakten er det maks 1 nisse per familie. God nissejakt!

 

 

Programmet er under arbeid, kommer snart!

 


Kjøp billett!

Sjekk programmet her!

$section['image-alt-' . ($i + 1)]
$section['image-alt-' . ($i + 1)]
$section['image-alt-' . ($i + 1)]

Gavetips

På utkikk etter jule- eller bursdagsgave? Et årskort på Akvariet er mer enn en gave, den gir opplevelser og skaper gode minner. Årskortet gjelder et helt år fra første gang du besøker oss. Deg med årskort kan alltid ta med venner og familie til 25% rabatt (inntil 4 personer). 

Kjøp årskort her!

I Akvariet-butikken finner du også myke og harde gaver, fiffige saker og snurrige ting som underholder, fortryller og inviterer til lek og læring. Våre flinke butikkmedarbeidere hjelper deg gjerne. Følg gavebutikken på Instagram @akvariet_butikken og få gode gavetips!

$section['image-alt-' . ($i + 1)]
$section['image-alt-' . ($i + 1)]
$section['image-alt-' . ($i + 1)]

Åpningstidene til Akvariet i Bergen i julen

Åpent hver dag kl. 10-18 (kun stengt julaften, 1. juledag og nyttårsaften).
Akvariet-butikken og Mattorget har samme åpningstider. Restauranten Spiseriet stenger kl. 16.
Fra 1. januar 2026 er vi åpent igjen, alle dager kl 10 – 18.

Håper vi sees. God jul og godt nytt år!


Juleønske fra dyrene på Akvariet


Flere artikler